Praktyczne i estetyczne przechowywanie papieru toaletowego

Są rzeczy, o których rzadko myślimy. Jedną z nich jest przechowywanie papieru toaletowego. W rezultacie rolki papieru toaletowego stoją nieestetycznie na podłodze w łazience – lub nie ma ich pod ręką, gdy są pilnie potrzebne. Dowiedz się, jak robić to lepiej i przechowywać papier toaletowy w praktyczny sposób.

Jak przechowywać papier toaletowy?

Jedno jest pewne: bez względu na to, jak użyteczny jest papier toaletowy, nie powinien być przechowywany na podłodze. Może się przecież zamoczyć lub zabrudzić i będzie się nadawał jedynie do wyrzucenia. Właściwe przechowywanie papieru toaletowego to nie magia! Najpierw zastanów się, które pomieszczenia są do tego odpowiednie.

Czy chcesz gromadzić zapasy papieru toaletowego w łazience i masz na to wystarczająco dużo miejsca? A może wolisz przechowywać tam tylko dwie lub trzy zapasowe rolki, a resztę w innym pomieszczeniu? Jakie są możliwości?

Odpowiedz sobie na podstawowe pytania: czy masz do dyspozycji pomieszczenie gospodarcze? Czy wolisz schować rolki, czy ładnie je wyeksponować? Masz do wyboru wiele różnych opcji przechowywania – od bardziej dyskretnych po dekoracyjne.

Przechowywanie papieru toaletowego w osobnym pomieszczeniu

Goście zazwyczaj nie wchodzą do pomieszczenia gospodarczego, w przeciwieństwie do łazienki. Z tego powodu dobrym pomysłem jest przechowywanie tam papieru toaletowego. Dodatkową zaletą jest oszczędność miejsca i łatwa dostępność. Co więcej, nie musisz tak bardzo martwić się o estetykę.

Jeśli w pomieszczeniu gospodarczym znajdują się systemy regałów, pudełka do przechowywania będą idealnym rozwiązaniem. Oddzielą papier toaletowy od innych przedmiotów na półce i zapewnią szybki dostęp. Wskazówka: najlepiej, jeśli umieścisz pudełko blisko wejścia.

Jeżeli zamiast regałów w pomieszczeniu gospodarczym znajdują się szafki – zadanie jest ułatwione. Nie musisz bowiem korzystać z dodatkowych pudełek.

Przechowywanie papieru toaletowego w łazience

Łazienka jest, w przeciwieństwie do pomieszczenia gospodarczego, dość reprezentacyjnym miejscem. Ważne jest więc nie tylko utrzymanie jej w czystości, ale powinna być również uporządkowana i atrakcyjna wizualnie. Leżące wszędzie rolki papieru toaletowego zdecydowanie nie pomogą. Ważny jest porządek i harmonijna atmosfera. Ty i Twoi goście powinniście czuć się komfortowo w tym "cichym zakątku".

Jedna rolka zawsze znajduje się w uchwycie na papier toaletowy (ona także może stworzyć ciekawy efekt wizualny, jeśli zrobisz z niej łazienkowe origami). Co zrobić z resztą rolek?

Jak przechowywać papier toaletowy w szafce podumywalkowej lub na spłuczce?

Jeśli umywalka znajduje się w zasięgu toalety, idealnym rozwiązaniem jest przechowywanie papieru w szafce podumywalkowej. Dzięki temu zapasy będą schowane, a w razie potrzeby, nawet w pozycji siedzącej można sięgnąć po nową rolkę.

Jeśli szafka podumywalkowa jest zbyt daleko lub w ogóle nie jest dostępna, pokrywa spłuczki może być świetną alternatywą oszczędzającą miejsce. Zamiast układać rolki bezpośrednio na spłuczce, umieść je w dekoracyjnych, małych pudełkach do przechowywania, które pasują do koloru i stylu wyposażenia łazienki lub stanowią estetyczny akcent kolorystyczny.

Przechowywanie papieru toaletowego na półkach ściennych

Najprostszym sposobem na oszczędność miejsca w łazience są półki (również w przypadku przechowywania rolek papieru toaletowego). Proste drewniane deski na ścianie nadadzą pomieszczeniu rustykalny, przytulny wygląd. Oprócz papieru toaletowego znajdzie się tam miejsce na inne akcesoria łazienkowe, takie jak ręczniki czy kosmetyki. Dekoracyjne bambusowe półki z przegródkami, można zawiesić pionowo lub poziomo. Istnieją również półki, pod którymi zamontowana jest rura pełniąca funkcję uchwytu na rolkę papieru toaletowego.

Jeśli preferujesz bardziej fantazyjne rozwiązania, zaopatrz się w półkę ścienną o ekstrawaganckim kształcie, na przykład owcy lub plastra miodu! Przymocuj półkę do ściany blisko WC. Dzięki temu każdy będzie w stanie sięgnąć po nową rolkę w razie potrzeby.

Jak przechowywać papier toaletowy na podłodze?

Kosze i pudełka do przechowywania to sprytne rozwiązania do łazienek, a niektóre modele stanowią piękne akcenty i mogą dyskretnie przechowywać sporą ilość papieru toaletowego.

Jeżeli zależy Ci jednak na oszczędności miejsca w łazience, postaw na wolnostojące uchwyty na papier toaletowy w formie smukłej kolumny. Wymiary niektórych modeli są precyzyjnie dostosowane do rolek papieru toaletowego. Niektóre mają nawet dodatkową przestrzeń do przechowywania szczotek toaletowych, czy środków czyszczących.

Jak widać, istnieje wiele sposobów na przechowywanie papieru toaletowego. Oczywiście dostępność to podstawa, ale warto również pamiętać o estetyce i designie. Koniecznie sprawdź nasz artykuł na temat przechowywania w łazience innych przedmiotów, takich jak kosmetyki, czy produkty do czyszczenia.

Więcej porad na temat sprzątania

  • Czy Twoja łazienka jest nieduża? Wypróbuj te kreatywne sposoby na przechowywanie!

  • Jak dekorować, to z rozmachem. Upiększ łazienkę własnoręcznie wykonanym origami

  • 5 sposobów na czystszą toaletę