Błyskawiczna czystość: odcinek 2. Kostki do spłuczki

Niewidoczne, lecz skuteczne i trwałe: jeżeli naprawdę chcesz zapomnieć o czyszczeniu toalety, to najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będą kostki do spłuczki.

Te wydajne tabletki wrzucane są do zbiornika, gdzie zapewniają nawet dwa miesiące bezproblemowej świeżości, a ich użytkowanie nie mogłoby być łatwiejsze. Choć rozwiązanie to nie jest tak popularne jak kostki zawieszane na krawędzi muszli, ma ono wiele zalet oraz wielu zwolenników.

Czym są kostki do spłuczki?

Kostki do spłuczki pojawiły się na rynku nieco później – zostały spopularyzowane dopiero pod koniec lat 80-tych/na początku lat 90-tych XX wieku. Ich zalety szybko stały się oczywiste – są łatwiejsze w użyciu niż kostki do WC i mają przewagę estetyczną (polegającą na tym, że w ogóle ich nie widać!). Co więcej, ich skuteczność w zakresie zapewniania długotrwałej świeżości i higieny jest porównywalna. Umiejscowienie tabletek w górnej części toalety sprawia, że czyszcząca substancja rozprowadzana jest po całym systemie, łącznie ze zbiornikiem na wodę oraz drogą przepływu wody ze spłuczki do muszli. Kostki do spłuczki wykorzystują inną formułę niż tradycyjne kostki do WC. Ponieważ są stale zanurzone w wodzie, ich skład opracowany jest pod kątem znacznie wolniejszego rozpuszczania, co zapewnia długotrwałą higienę i świeżość.

Bref Duo Cubes.

Jak działają kostki?

Kostka do spłuczki to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które dba o higienę toalety przy każdym spłukaniu i pozostawia po sobie świeży zapach. Bref Duo Cubes łączy w sobie 2 substancje czynne, które wspólnie dbają o to, aby toaleta była higieniczna i wolna od kamienia. Ponieważ kostka do spłuczki jest stale zanurzona, nieustannie utrzymuje ona świeżość oraz niebieskie zabarwienie wody, nawet pomiędzy spłukaniami. To świeżość i czystość Twojej toalety – od samej góry do samego dołu.

Kostki do spłuczki kontra kostki do WC

Zalety kostek do spłuczki: Kostki do spłuczki mają wyraźną przewagę w kategorii trwałości. Średnio wystarczają one na dwa razy dłużej niż kostki do WC. Także ich zastosowanie jest mniej problematyczne, ponieważ nie wymaga kontaktu z muszlą toaletową. Poza tym kostki te są całkowicie niewidoczne z zewnątrz.

Wady kostek do spłuczki: Jednym z największych minusów kostek do spłuczki są słabsze właściwości zapachowe w porównaniu z kostkami do WC. Oznacza to, że konieczność stosowania odświeżaczy do powietrza nie zawsze zostaje wyeliminowana.

Czy kostki do spłuczek mogą zaszkodzić instalacji WC? Kostki do spłuczek mają dość silne właściwości żrące i istnieją przypuszczenia, że mogą one wywierać szkodliwy wpływ na uszczelnienia i mechanizmy w zbiorniku. Takie problemy najczęściej pojawiają się jednak w toaletach nieużywanych przez długi czas. Dopóki więc instalacja jest regularnie używana, stosowanie kostek myjących nie powinno mieć negatywnych skutków.

Jak używać kostki do spłuczki?

Używanie kostek do spłuczki jest niezwykle proste. Nie dotyczy ich problem nieprawidłowego umiejscowienia lub niewystarczającego przepływu wody. Dopóki są one całkowicie zanurzone, działają prawidłowo. Wystarczy więc otworzyć zbiornik spłuczki i wrzucić kostkę do środka. Nie musisz zdejmować ochronnego papierka – rozpuści się on w wodzie. Warto jednak pamiętać o tym, aby wrzucić kostkę po stronie zbiornika najbardziej oddalonej od rury wylotowej (rury, która znajduje się u dołu zbiornika i prowadzi do muszli sedesowej). W ten sposób kostka nie zostanie pochwycona przez przepływ wody i nie zablokuje wylotu ze zbiornika.

Toalety ze spłuczką wbudowaną w ścianę: Jeżeli zbiornik spłuczki jest ukryty za panelem ściennym, dostęp do niego może nie być oczywisty. To zniechęca wiele osób do używania kostek myjących. Wszystkie zbiorniki projektowane są jednak z myślą o łatwym dostępie – wystarczy dowiedzieć się, jak to zrobić. Jeżeli nie masz pewności, poszukaj informacji w Internecie; z pewnością okaże się, że proces ten jest niezwykle łatwy.

Zbiornik WC.
Zbiornik WC wbudowany w ścianę.

Kiedy należy wymienić kostkę do spłuczki?

Kostki do spłuczki Bref Duo Cubes wystarczają nawet na 800 spłukań, co przekłada się na około trzy miesiące użytkowania. Bez problemu rozpoznasz, kiedy trzeba wrzucić nową kostkę: woda straci niebieskie zabarwienie.

O rodzinie produktów Bref

Dostępna jest bogata oferta kostek do spłuczek, kostek i zawieszek do WC oraz innych produktów marki Bref, które możesz dobrać pod kątem najważniejszych dla Ciebie właściwości oraz preferencji zapachowych. Koniec zmartwień wywołanych stanem higieny w toalecie – wybierz idealną kostkę myjącą dla siebie i domu. Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną ofertę produktów.

Wrzuć kostkę do zbiornika spłuczki, aby pozbyć się problemów z higieną w toalecie! Dowiedz się, dlaczego kostki do spłuczki to oszczędność czasu i brak zmartwień.

Więcej porad na temat sprzątania

  • Spieszysz się? Nie czekaj! Już teraz dowiedz się, jak szybko wyczyścić toaletę

  • Zagraj w zielone i spraw, aby Twoja łazienka zapachniała wonią kwiatów

  • Przed Tobą poważne zadanie? Zajrzyj do naszego poradnika na temat czyszczenia silnie zabrudzonych toalet!