Skip to Content

UPIĘKSZ SWOJĄ TOALETĘ

Wszyscy spędzamy dużo czasu w naszych łazienkach, więc warto włożyć w nie trochę wysiłku. Uczyń je miejscem pięknym i komfortowym.

Jeśli planujesz całkowitą zmianę łązienki lub chcesz zastosować tylko kilka prostych tricków, by to miejsce upiększyć  - zebraliśmy dla Ciebie kilka pomysłów, które pomogą Ci dokonać zmiany w tym "najmniejszym pokoju".

Norweskie drewno

Jeśli lubisz czysty, niezagracony wystrój, do którego wykorzystuje się tylko naturalne materiały - styl skandynawski będzie dla Ciebie idealny. Jest on dopasowany do jasnych, przestronnych miejsc. Naturalne drewno połączone z białymi płytkami i meblami toaletowymi tworzą prosty, ale ciepły wygląd. Ten skandynawski motyw można osiągnąć w bardzo tani sposób. Biała emalia i gładkie drewno należą do jednych z najtańszych materiałów łazienkowych. Jeśli masz już białą łazienką - nic prostszego. Po prostu dodaj drewniane półki czy blaty i - jak w słynnej piosence Beatlesów, Norwegian Wood - będziesz w drodze po swoją łazienkę w skandynawskim stylu.

Naturalne drewno z białymi płytkami.

Rustykalne elementy

Styl rustykalny to coś, co możesz dopasować do swojego własnego gustu, dodając odpowiadające Ci elementy. Charakterysuje się surowym wykończeniem krawędzi, zazwyczaj z antycznymi akcesoriami i armaturą, a meble nie są starannie dobrane. Prawdę mówiąc, w przypadku najbardziej autentycznego stylu rustykalnego, meble wyglądają jak wybrane przypadkowo. Jeśli Twoja obecna łazienka wygląda sterylnie i minimalistycznie, możesz łatwo ocieplić ją przy użyciu kilku starszych, drewnianych krzeseł. Powieś niedbale pomalowaną szafkę na ścianie, postarzone lustro lub zamień swoją nowoczesną szafkę pod umywalką na starą komodę.

Antyczne meble.

Bardziej wytwornie

Jeśli jesteś sekretną diwą, zbyt nieśmiałą, by podążać za swoim zamiłowaniem do błyskotek w reszcie domu, daj się ponieść fantazji przynajmniej w toalecie. Nie istnieje coś takiego jak zły gust w łazience. Zatem użyj żyrandoli, luster w stylu barokowym, kranów udekorowanych krzystałami czy aksamitnych "tronów" i zamień swoją toaletę w miejsce wygody. Twój własny miniWersal.

Twój minipałac.

Minimalistycznie znaczy więcej

Schludny pokój, schludny umysł, schludna toaleta. Jeśli lubisz życie bez niepotrzebnych rzeczy, minimalistyczne podejście w Twojej łazience jest łatwe do osiągnięcia, a prócz tego - sprzyja utrzymaniu porządku. Proste linie, minimalistyczne powierzchnie, wolnostojące umywalki i toalety, monotonia w kolorach - to wszystko tworzy minimalistyczny wystrój Minimalizm oznacza po prostu odgracanie. Usuń wszystkie niepotrzebne akcesoria, chodniczki i maty zanieś do piwnicy i wykorzystaj proste, czyste kolory na ścianach oraz podłogach. Aby całość była spójna, w minimalistycznym looku potrzebne są ostre, wyraźne linie i porządek.

Minimalistycznie znaczy więcej.

Kwitnąca świeżość

Rośliny domowe są świetnym sposobem na przystrojenie każdej łazienki i - o ile masz ich wystarczająco dużo - mogą nadać charakter całemu pomieszczeniu. Jest to stosunkowo prosty i tani sposób na stworzenie czegoś nadzwyczajnego. Co więcej, wiele roślin pięknie rozwija się w wilgotnym, łazienkowym "klimacie", a ich zapach pomaga maskować te nieprzyjemne, występujące w toaletach. Pamiętaj jednak, że o kwiaty trzeba dbać. Jeśli nie chcesz kolejnego obowiązku - wybierz mniej wymagający styl.

Kwitnąca świeżość.

Wiktoriański kąpielowy splendor

Jeśli naprawdę usiłujesz osiągnąć królewski styl łazienki, elegancka wanna może nadać Twojej komnacie prawdziwie monarszy charakter. Wiktoriański styl wanien ze zdobionymi nóżkami i malowanymi rurami znowu są w modzie. Czynią łazienkę luksusową, odznaczają się stylem i wdziękiem. Jest to jednak to jednak wystrój, który pasuje wyłącznie do dużych przestrzeni. Wanna powinna być głównym punktem pomieszczenia, z uzupełniającymi ją meblami w tym samym stylu.

Wanna jest gwiazdą.

Jeśli nadal nie możesz zdecydować się, który styl jest odpowiedni dla Ciebie lub nie wiesz, czy to właściwy czas na przemianę Twojej łazienki, wtedy wykorzystaj małe, dekoracyjne elementy do wystroju. One też zrobią różnicę, bez poświęcania dużej ilości czasu, wysiłku i pieniędzy.
Przypadkowo kupione lustro czy nowe zasłonki prysznicowe, niewiekie drobiazgi i dodatki jak świeże kwiaty - sprawią, że zaczniesz planować zmiany.

Ozdobne lustro.

Lustra są niezbędne.  Czemu nie wykorzystać ich jako dekoracji?

Odważne załony prysznicowe.

Kolorowa zasłona prysznicowa może odmienić Twoją łazienkę.

Potpourri.

Potpourri może zrobić zrobić dużą różnicę zarówno wizualną jak i zapachową.

Wazony i kwiaty.

Naczynia ozdobne i kwiaty odświeżą każdą łazienkę.

Dopasowanie kolorów.

Użyj ręczników w kolorze odpowiadającym barwie dekoracji - proste!

"Musisz tylko zacząć myśleć o swojej łazience, by zacząć ją ulepszać" - Proste porady dotyczące przemiany Twojej łazienki.

Więcej porad

  • Podaruj swojej łazience metamorfozę, na którą zasługuje