Skip to Content

10 NAJLEPSZYCH POMYSŁOW NA OZDOBIENIE TWOJEJ ŁAZIENKI

Nowy, świetny wygląd Twojej łazienki możesz osiągnąć w prosty sposób.

Mimo że łazienka jest jednym z najtrudniejszych do remontu pomieszczeń w domu, jest też najłatwiejszym do odświeżenia i nadania jej nowego charakteru. Nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na wymianę płytek, umywalek czy toalety. Dzięki prostym, niskobudżetowym sposobom możesz uzyskać świeży wygląd swojej łazienki.

1. Zasłony prysznicowe

Nie ma lepszego sposobu na poprawienie wyglądu Twojej łazienki, jak przez zawieszenie kolorowych zasłon prysznicowych. Wytrzymała i dobra jakościowo załonka może stanowić podstawę motywu przewodniego toalety. A to za sprawą tylko jednego, prostego zakupu.

Kolorowe zasłony prysznicowe będą solidną dawką koloru w mniejszych, ciemnych łazienkach oraz tych urządzonych w kolorze białym. Strony internetowe zapewniają niemal nieograniczony wybór wzorów, także tych, w przypadku których sam możesz zaprojektować zasłonki, drukując na nich zdjęcia czy grafiki. Niemniej jednak lepiej trzymać się bardziej sprawdzonych, klasycznych motywów, które na pewno będą wyglądać dobrze. Na przykład:

  • jednobarwne w odważnym kolorze,
  • z motywami roślinnymi,
  • w jednostajnym wzorze.

Mniej czasem znaczy więcej w przypadku kolorowych zasłon pryszniowych, dlatego uważaj, by nie pójść o krok za daleko. Sceny podwodne czy postacie z kreskówek lepiej zostawić w spokoju.

Dodaj koloru swej łazience.

2. Dywaniki

Podobnie jak zasłonka prysznicowa, tak i dywanik może stać się motywem przewodnim Twojej łazienki. Zawieszony na ścianie czy leżący na podłodze, dywanik jest bardziej nadzwyczajnym - ale ciągle prostym - sposobem na wniesienie odrobiny koloru i wzorów do pomieszczenia. Zużycie i higieniczność w wilgotnych miejscach mogą być w przypadku dywaników problematyczne, dlatego lepiej wybierać te, których materiał nie będzie łatwo się strzępił czy wilgotniał. Dobrym pomysłem będą te wykonane bardziej odporne na wodę, na przykład maty bambusowe. Dywaniki sprawdzą się w przypadku wielu różnych wystrojów, jednak najlepiej, gdy reszta dekoracji będzie dopasowana. Dlatego też najpierw znajdź dywanik, do którego dobierzesz później dodatki.

Dywanik może nadać kształt miejscu.

3. Kolorowe ściany

Zmienianie wystroju wnętrza brzmi jak dużo zamieszania i kolejny wydatek. Niemniej jednak pomalowanie jednej ściany lub jej części, jest relatywnie proste, choć nadal wymaga pracy. Niżej znajdziesz kilka pomysłów na wykorzystanie jednej ściany do przemiany Twojej łazienki.

Paski. Nawet jeden pasek może wnieść dużą zmianę w wyglądzie łazienki, której brak koloru. Namalowanie go samodzielnie może być jednak trudne, dlatego lepiej zaopatrz się w specjalną kalkę. Cały ich wybór powinieneś znaleźć w sklepie z farbami czy wystrojem wnętrz.

Kolorowa farba. Pomalowanie wgłębienia czy ramki jest całkiem proste. Wybierz odważny kolor, który pojawia się już gdzieś w Twojej łazience (na przykład na zasłonie prysznicowej czy dywaniku). Znajdź podobny kolor farby i pomaluj niewielką część pomieszczenia. Może to być jedna ściana czy wnęka.

Tapeta ozdobna. Ozdobne tapety mogą odmienić łazienkę w prosty sposób. Na rynku jest szeroki wybór wzorów, więc dlaczego nie skusić się na coś wymyślnego bądź wyrafinowanego?

Kolorowe miejsca w Twojej toalecie.

4. Lustra

Lustra są koniecznością i dobrodziejstwem każdej łazienki. Dodają światła, wrażenia większej przestrzeni, a jeśli dokonasz dobrego wyboru - także nadają stylu wnętrzom. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać coś z odrobiną charakteru. Nie skupiaj się jedynie na prostych, najtańszych opcjach. W zamian, dodaj ramę i potraktuj jako element dekoracji.

lustro łazienkowe.

5. Kolorowe szkło

Kolorowe szkło tworzy atmosferę, która doskonale pasuje do otoczena wodnego - takiego, jak Twoja łazienka. Lśniące i błyszczące odbijają się na ścianach. Promienie kolorowego światła wpływają przez okno, ogrzewając Cię w chłodny, słoneczny dzień.

Istnieje wiele sposobów na osiągnięcie takiego efektu - zarówno tańsze jak i droższe. Abażury z kolorowego szkła (w stylu tureckim) tworzą egzotyczną atmosferę w pomieszczeniu. Jeśli chcesz wykorzystać kolorowe szkło, ale nie zamierzasz wymieniać okien, naklejenie specjalnej kolorowej, plastikowej okleiny pozwoli Ci na uzyskanie podobnego efektu, a także podwyższenie prywatności.

Witraże i kolorowe szkła nadają łazience klimatu.

6. Sztuka

Łazienka jest odrobinę nadzwyczajnym miejscem na wykorzystywanie elementów sztuki, niemniej jednak to tylko czyni ten pomysł bardziej interesującym i mogącym mieć jeszcze większy wpływ na jej wygląd. Zaskocz swoich gości Rembrandtem lub Van Goghem w toalecie. Oczywiście - nie oryginalnym! Ale obramowany wydruk jest łatwym sposobem na wniesienie odrobiny elegancji i charakteru dla całokształtu wystroju.

Sztuka w łazience.

7. Prezenty i pamiątki

Łazienki i toalety stanowią dobre miejsce do wystawy pamiątek i prezentów. Możesz pokazać tam swoje ozdoby i drobiazgi "uwięzionym" gościom. Ciekawe elementy zawieszone na ścianach czy ustawione na półkach mogą stanowić świetne odwrócenie uwagi dla Ciebie i Twoich gości i są wystarczająco swobodne dla tego pomieszczenia.

Pamiątki w łazience.

8. Nadmorskie ozdoby

Wybrzeże to szczególnie wakacyjny i przyjemny temat przewodni dla Twojej łazienki. Jest też bardzo łatwy w wykonaniu przy wykorzystaniu małych elementów dekoracyjnych. Najlepsze jest to, że możesz stworzyć wystrój łazienki oparty na tym motywie, wykorzystując wyłącznie organiczne elementy zabrane z wakacji i pamiątki. Muszle, naczynia z kamyczkami, lustra z motywami marynistycznymi czy statki w butelce - wszystko to przywraca barwne wspomnienia, które rozjaśnią Twoje kąpiele po powrocie do domu.

Nadmorskie akcesoria.

9. Gałki i uchwyty

Coraz więcej sklepów ma w swojej ofercie ozdobne uchwyty do szafek, komód czy drzwi. Są one tanie i łatwe w montażu, a mają zaskakująco duży efekt na ogólny wygląd pomieszczeń. Wybierz coś dla siebie i miej zabawę, montując je w swojej łazience.

Dekoracyjne gałki do drzwi.

10. Wazony, słoiki i misy

Bez wątpienia będziesz w swojej łazience potrzebować trochę naczyń jak słoiki czy miski - do przechowywania i do ozdoby. Biorąc pod uwagę trend urządzania nowoczesnych łazienek w kolorze białym, mądry wybór kolorów akcesoriów może zrobić dużą różnicę. W szczególności, gdy wybierzesz jeden kolor przewodni dla wszystkich elementów. Samo to może zasadniczo zmienić wygląd Twojej łazienki.

Dekoracje łazienkowe.

Daj nowe życie swojej łazience. Najwyższy czas na zmianę stylu i mamy na to 10 bardzo prostych sposobów - duży efekt przy małym wysiłku.

Czytaj więcej

  • Zainspiruj się stylem toalet z przeszłości